historiaNiektórzy twierdzą, że trzy rzeczy są najpiękniejsze: kobieta w tańcu, koń w galopie i żaglowiec pod pełnymi żaglami.

Podzielam te opinie, ale z własnego punktu widzenia uzupełniam je o jeden jeszcze element: biżuterię. Nic lepszego ludzkość nie wymyśliła by podkreślić urodę kobiety i stanowczość mężczyzny jak właśnie biżuterię.

Złoto, platyna, szlachetne kamienie - umiejętnie przetworzone i oprawione od wieków stanowią obiekty pożądania, podziwu, zazdrości i namiętności.

Moja firma "Elja" działająca w Krakowie od 1974 roku jest gwarantem fachowości, rzetelności w wykonywaniu usług złotniczych i jubilerskich. Kwalifikacje zdobywałem u najlepszych mistrzów krakowskich, z czasem sam stałem się jednym z liderów w tej dziedzinie rzemiosła.

Potwierdza to sprawowana funkcja prezesa ogólnopolskiej Komisji Złotniczo-Jubilerskiej Związku Rzemiosła Polskiego oraz funkcja Cechmistrza Złotników w Krakowie.

Moja firma wyspecjalizowała się w realizowaniu nietypowych zamówień, do jakich można zaliczyć ryngrafy, repliki biżuterii z okresu ArtDeco, sygnety herbowe, naczynia liturgiczne i inne przedmioty sakralne.

Osobną grupę stanowią obrączki ślubne. Klienci chętnie je zamawiają mając gwarancję terminowego i fachowego wykonania z różnych metali, w tym oczywiście najbardziej oczekiwanych - złotych.

Szanowni Państwo, drodzy klienci! Szanujcie rodzinne pamiątki, szanujcie biżuterię pozostawioną przez poprzedników. Starajcie się ją naprawiać, konserwować. Stanowi bowiem pamiątkę po czasach minionych, jest dowodem wysokiego kunsztu rzemieślników. Jednym słowem ma duszę.

Są w Krakowie, są w Polsce zakłady, które naprawią, przywrócą do świetności Wasze precjoza. Pozwolą się nimi cieszyć. Zapraszam do siedziby mojej firmy przy ul. Siennej 12, w samym sercu królewskiego Krakowa. Zapraszam po cenne wyroby rzemiosła artystycznego. Zapewniam, że z wielką uwagą wycenimy przyniesione przez Was precjoza, doradzimy co można zrobić, by nadal cieszyły oczy, by stanowiły najcenniejsze pamiatki po rodzicach, dziadkach czy dalszych przodkach.

"Elja" to jedna z nielicznych już firm, gdzie precjoza wykonuje się ręcznie, wkładając w nie wszystkie umienietności i serce mistrza. Zapewniam, że do każdego zamówienia podchodzimy poważnie, z wielkim zaangażowaniem.

Naprawimy każdą biżuterię, wykonamy nowe rzeczy, tak by przez lata stanowiły ozdobę i były powodem do zadowolenia i dumy każdego ich posiadacza.

Janusz Kowalski - mistrz złotnictwa artystycznego